دانش یک ماساژکار حرفه ای در خصوص علم ماساژ

دانش یک ماسور در خصوص علم ماساژ و دانش یک ماسور در خصوص سایر علوم( اطلاعات عمومی)

 من همیشه از همکارانم و شاگردانم که مرا به عنوان بزرگترشان در این فن پذیرفته اند خواهش کرده و تقاضا نموده و گاهی دستور داده ام درباره ی دانشی که به آن احاطه ی کلی و یا نسبی ندارند اصلا اظهار نظر نکنند. و اگر سوالی پرسیده میشود در حد معلومات قطعی شان نظر بدهند و اگر در مورد دانشی و یا سوالی دانش 99 درصدی دارند با نمیدانم پاسخ بگویند.

از این رو است که دانش ماساژ یک ماساژکار حرفه ای بازه ای بی انتهاست که همیشه میتواند ارتقا پیدا کند بشرطی که اقدامی در جهت این افزایش از مسیر دریافت آموزشهای جدید و یا کسب تجربه وجود داشته باشد.

دانش ماساژ یک ماساژ کار کاملا بستگی به فرآیند کار یه مربی ماساژ و تجربه و مطالعه ی جانبی دارد. بهره مندی از موضوعات مرتبط ماساژ از یک ماساژ دهنده همیشه یک قدرت بی بدیل تر از قبل بر اساس یافته هایش و یا کسب دانش تجربی دیگران دارد. 

دانش یک ماساژ کار حرفه ای باید در حوضه ی شناخت آناتومی سطحی کامل باشد. در خصوص دانش آناتومی بافت عظلانی و اسکلتی و مفاصل بصورت کلی بداند کافی است ( قرار نیست ما دکتر باشیم و اظهار نظر پزشکی و اقدام به عمل جراحی نماییم) دانش یک ماسور در خصوص طب قدیم . طب سوزنی و مسیر مریدین ها به تدریج باید کامل شود . ماساز کار حرفه ای باید حتما و حتما نقاط ماساژ شیاتسو و و عملکرد کششهای یو می هو تراپی را با توجه به نقش سن و تغذیه و ژنتیک در افراد بداند و درست عمل نماید که ان امر لازمه ی سالها ممارست و تجربه و کسب علم و دانش است . در این نوع ماساژها اگر فشار بر روی بافت مراجعین بدون در نظر گرفتن مسائل جانبی و محیطی و داخلی افراد زیاد باشد آسیب فراهم میکند و اگر کم باشد تاثیری ماندگار به جا  نمی آورد. ماساژ کار حرفه ای بایدبا لمس بدن بتواند گرفتگیهای عمقی ماساژ و سطحی را بشناسد و میزان انعطاف غضروفی را دریابد . که این فعل نیاز به تجربه طولانی و بسیاری است.

 افرادی که به اجبار روزگار و محیط وارد این شغل میشوند . یک کار ساده را یاد میگیرند و همیشه آنرا تکرار میکنند. در این نوع ماساژها خلاقیت خاصی وجود ندارد و عامل به ماساژ و فاعل ماساژ بعد از مدتی مشتریهای خود را از دست میدهند. 

مشتریها موجودات فوق العاده با شعور و منطقی هستند . آنها تغییرات داخلی شما را از لحظه ی برخورد اول میتوانند حدس بزنند. لذا با آغاز ماساز و لمس اولیه متوجه میشوند این بار دفعه ی آخرشان است که به شما مراجعه کرده اند.

 من از شما میخواهم یا از این حیطه خارج شوید یا به خودتان اجازه دهید تا دانش جدید را کشف کنید و به انتهای آگاهی در ماساژ و سایر علومی که به آن علاقه  دسترسی دارید دست یابید. 

 ماساژ کار حرفه ای باید حد اقل به اصول دانش روانشناسی موفقیت، روانشناسی چهره ، روانشناسی ارتباطات اجتماعی آشنا باشد. و به اندازه دانشی که دارد افاضه ی فضل نماید و نه بیشتر( این مسائلی که نوشته ام همه و همه تجربه شخصی بوده و پیشنهادم این است که شما آنچه را که من تجربه کرده ام تجربه نکنید.) 

در نگاه اول زمانی که به یک محفل نیمه رسمی مانند یک میهمانی و محافلی شبیه آن وارد میشوید شاید در ابتدا زیاد مورد توجه نگیرید ولی بصورت ناخودآگاه خواهید توانست افسار عملکرد گروه را به دست بگیرید . شما بصورت ناخود آگاه کوله باری از خاطرات مشتریانتان را میدانید و با توجه به مراودات کلامی غالبا نیکو دانشی در چنته دارید که میتواند بر دانش انسانهای دم دستی احاطه پیدا کنید. با این تفاسیر اگر حضور پر رنگ در جمع برایتان مهم است محافل تخصصی و دانش بنیان پای نگذارید تا همیشه در ذهن خودتان مرد یا زنی خردمند بمانید ( اگر یک ماساژ کار معمولی هستید) 

یکی از عوامل اصلی که یک ماساژ کار حرفه ای را از سایر ماسلژکارهای دم دستی مجزا میکند ، بروز و ظهور دانش و دانایی و خردی است که در اثر تجربه یا دریافت آموزشهای جدید در شما نهادینه شده است . آری نهادینه شدن. این ویژگی شما را برتر از دیگران نمایش میدهد. ما ماساژ کاران همیشه در میان ماساژها وقت اضافه داریم. و وای بر حال کسی که هدفی ندارد  این اوقات زیبا را که  در اوج گرمای درونی است رها میکنند و وقت را اعدام میکنند . ما ماساژ کاران حرفه ای همیشه در استراحت و یاد گیری و زندگی خوبمان هستیم و در میان این استراحت و این سبک زندگی چند ساعتی ماساژ میدهیم.

پس همکار عزیز این لحظه رادریاب 

 داشتن دانش زبان انگلیسی در حد مکالمه روز مره نیاز است ولی مبرم نیست. سعی کنید زبان را یاد بگیرید . سایر زبانهای مهم ترکی و عربی است. 

داشتن آگاهی از قانون جذب علاوه بر اینکه شما را به باور ثروت سازی به عنوان معنوی ترین کار جهان میرساند ؛ کمک میکند تا بتوانید در میانه ماساژ به مراجعه کننده ی خودتان (در صورتی که اقدام به صحبت کرد) باورهای نیکو را منتقل کنید. و این رازی است که باید با آن دست و پنجه نرم کنید. این باورهای شماست که دستان شما را شفابخش میکند . و این دانش شماست که هر روز باید افزایش یابد .و شما راه زیادی تا این مرحله ندارید. تفاوت فقط و فقط در خواستن شماست و بس.